Temat: Letnie warsztaty! E-dokumentacja - jak przygotować placówkę do wdrożenia

Jak przygotować placówkę do wdrożenia e-dokumentacji, gdy nadal brakuje wytycznych z Ministerstwa Zdrowia? Masz problem z wyświetlaniem newslettera?
Zobacz wersję online.
Serwis Kadry Zarządzającej ZOZ
8 lipca 2013 r.
 

Szanowni Państwo,

W połowie roku 2014 mija termin, w którym we wszystkich podmiotach wykonujących działalność leczniczą jedyną dopuszczalną prawnie formą dokumentacji medycznej będzie elektroniczna dokumentacja medyczna. Przepisy te będą obowiązywały zarówno duże szpitale, mniejsze przychodnie lecznictwa ambulatoryjnego, jak również indywidualne praktyki lekarskie, pielęgniarskie, także wtedy, gdy ich działalność prowadzona jest bez kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

To zupełnie nowe wyzwania, przed którymi muszą stanąć wszyscy uczestnicy rynku opieki zdrowotnej. Bez odpowiedniego przygotowania zarówno ze strony lekarzy, pielęgniarek, jak również zarządów podmiotów leczniczych, ta trudna operacja może być bardzo trudna do wprowadzenia.

Prawidłowe przygotowanie się do nowych przepisów to także implementacja rozwiązań związanych z ochroną danych osobowych pacjentów, wprowadzenie odpowiednich procedur i protokołów postępowania, a przede wszystkim zmiana filozofii działania.

Aby właściwie przygotować Państwa do podjęcia tych ważnych dla Państwa placówek wyzwań, wspólnie z Wydawnictwem Wiedza i Praktyka zapraszam Państwa do udziału w warsztatach "Gotowi na Elektroniczną Dokumentację Medyczną - czyli placówka ochrony zdrowia po rewolucji technologicznej. Praktyka, wskazówki, sprawdzone rozwiązania", na które zapraszamy do Rumii, k. Gdyni w dniach 7 - 9 sierpnia 2013r.

Spotkanie będzie okazją do praktycznego przygotowania do tworzenia polityki bezpieczeństwa, instrukcji zarządzania systemem informacyjnym, jak również szansą na skonsultowanie indywidualnych rozwiązań ochrony danych osobowych w Państwa placówce.

Raz jeszcze serdecznie zapraszam do udziału w tym spotkaniu.

Z poważaniem
dr Piotr Karniej
Dyrektor MMS CONSULTING GROUP - Doradztwo Gospodarcze
Adiunkt w Zakładzie Organizacji i Zarządzania
Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu

GOTOWI NA ELEKTRONICZNĄ DOKUMENTACJĘ MEDYCZNĄ?

"Placówka ochrony zdrowia po rewolucji technologicznej" to 3-dniowe warsztaty dla menedżerów, właścicieli placówek medycznych oraz lekarzy prowadzących gabinety lekarskie - zdobądź praktyczną wiedzę, zabierz ze sobą bliskich!

Zastanawiasz się, jak praktycznie wdrożyć e-dokumentację w placówce i nie sparaliżować normalnego trybu pracy?

To możliwe, jeśli zajmiesz się całym procesem, jak najszybciej. Eksperci pokażą krok po kroku:

  • Co musisz zrobić i kiedy, by placówka przeżyła bez uszczerbku na jakości obsługi pacjentów pierwsze tygodnie po wdrożeniu e-dokumentacji
  • Jak zorganizować pracę lekarzy w okresie przejściowym, gdy będą musieli pracować nad dokumentacją medyczną w formie papierowej i elektronicznej
  • Jak tworzyć wymagane przez prawo wzory dokumentów dla placówki każdego typu!
  • Jak uniknąć odpowiedzialności za błędy lekarza w e-dokumentacji medycznej?
  • Jak prawidłowo zabezpieczyć dane osobowe pacjentów, gdy zacznie obowiązywać e-dokumentacja?

Weź udział w praktycznym szkoleniu warsztatowym w wyjątkowym Hotel Spa Faltom w Rumii, koło Gdyni to miejsce, w którym nie będziesz się nudzić! Zobacz, jakie czekają na Ciebie atrakcje.>>

Zapisz się do 22 lipca, a zaoszczędzisz 500 złotych!

Ten newsletter jest wysyłany wyłącznie do osób, które wyraziły taką wolę podając adres e-mail w formularzach znajdujących się w naszych serwisach internetowych i na stronach WWW.
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka sp. z o.o. ul. Łotewska 9A, 03-918 Warszawa NIP: 526-19-92-256, Numer KRS: 0000098264 - Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, Sąd Gospodarczy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy Wysokość kapitału zakładowego: 200 000 zł.